گزارش کنگره از تحریم ایران

از سال ۲۰۰۵ تاکنون

گزارش کنگره از تحریم ایران؛ گزارش سرویس تحقیقاتی کنگره در مورد ساختار تحریم های وضع شده علیه جمهوری اسلامی ایران توسط ایالات متحده از سال ۲۰۰۵ تا کنون.

SELCO-IR-OLARCO-IR-8-7-2-P12

گزارش کامل کنگره از ساختار تحریم های ایران+دانلود کتاب

 اخبار آمریکا

گزارش کنگره از تحریم ایران
گزارش کنگره از تحریم ایران

بخش پژوهشی کنگره آمریکا، گزارش مفصلی درباره انواع تحریم‌های اعمال شده علیه ایران منتشر کرد و سیاست‌های تحریمی آمریکا علیه ایران را مورد بررسی قرار داد.
به گزارش فرارو، در پانزدهم آوریل، بخش پژوهشی کنگره، گزارشی ۱۰۱ صفحه‌ای آماده و منتشر کرد.

در این گزارش:

که به طور اختصاصی برای کنگره و اعضای آن تهیه شده، انواع تحریم‌های ایران و دلایل آن‌ها و همچنین اثرات آن‌ها بر اقتصاد ایران در دوره قبل از امضای توافق هسته‌ای و بعد از آن مورد بررسی قرار گرفته است.

در این گزارش ادعا شده است:

«دولت‌های متوالی آمریکا به طور گسترده از تحریم‌ها برای تغییر رفتار ایران استفاده کرده‌اند.

تحریم‌ها، تاثیر قابل‌توجهی بر اقتصاد ایران و بر برخی تصمیمات بزرگ گذاشته است، اما هیچ تاثیر – یا تاثیر کمی- بر فعالیت‌های منطقه‌ای ایران نداشته است.»
گزارش کنگره درباره تاثیر تحریم‌های دولت دونالد ترامپ بر ایران مدعی شد:

«در هشتم می ۲۰۱۸:

رئیس‌جمهور ترامپ، اعلام کرد که آمریکا دیگر عضوی از برجام نیست و در نتیجه، همه تحریم‌های ثانویه آمریکا در اوایل نوامبر ۲۰۱۸ مجددا اعمال می‌شوند. برقراری دوباره تحریم‌ها موجب رکود ملایم اقتصاد ایران شد چرا که شرکت‌های بزرگ به جای تحمل ریسک جریمه شدن توسط ایالات متحده، از اقتصاد ایران خارج می‌شوند. صادرات نفت ایران به طور چشمگیری کاهش یافت.

ارزش پول ایران به شدت پایین آمد؛ و ناآرامی ادامه یافت. هر چند که به مرحله تهدید رژیم نرسید.»

نکته قابل توجه در این گزارش:

تعریف و تاریخچه تحریم ­­ها علیه ایران

 یکی از نام آشناترین و پرکاربردترین واژه­ ها و ابزارهای سیاسی درعرصه مناسبات ایران و غرب به ویژه در سه دهه اخیر واژه «تحریم» است. قدمت بکارگیری این واژه سیاسی به عنوان ابزار ضد ایرانی به ماه­ های آغازین پیروزی انقلاب اسلامی بر می­ گردد. در واقع اقدامات آمریکا و غرب علیه جمهوری اسلامی ایران گستره چشمگیری همچون: تهدید و تطمیع (سیاست چماق و هویج)، تهدید به استفاده از نیروی نظامی و قهرآمیز، عملیات پنهان در چارچوب اقدامات ستیزه جویانه و تحریم اقتصادی را در بر می­ گیرد.
تاریخ گواهی می­ دهد اول خرداد ۱۳۵۹ اولین باری است که دولت آمریکا بر ضد حکومت نوپا و انقلابی ایران به طور رسمی مجموعه اقدامات تنبیهی و به زبان ساده ­تر تحریم­ های اقتصادی را اعمال کرد. تحریم­ های ضد ایرانی از آن تاریخ تاکنون چندین بار درگیر فراز و فرود و گسترش دامنه اجرایی شد. یکی از مهم‌ترین بهانه­ های گسترش دامنه تحریم ­ها بر ضد ایران مقطع «ارجاع پرونده هسته ­ای ایران به شورای امنیت سازمان ملل» است به طوری که پس از این تاریخ شورای امنیت و اتحادیه اروپایی به مجموعه تحریم‌گران جمهوری اسلامی اضافه شدند. اما همین تحریم­ ها با پایان مذاکرات هسته ­ای و دستیابی به برجام دستخوش تغییرات زیادی شد به گونه­ ای که بخشی از آنها به طور کامل در هفته اول دستیابی به برجام لغو شد (تحریم­ های شورای امنیت) بخشی دیگر پس از یک سال به طور کامل لغو شد (تحریم­ های هسته ­ای اتحادیه اروپایی) برخی دیگر نیز متوقف شده است. (تحریم‌های هسته­ ای آمریکا)

این پاراگراف برگرفته شده از: https://www.mashreghnews.ir/news/727796

ارائه تاریخچه‌ای از تحریم‌ها، بستر قانونی و دلایل اعمال آن‌ها است. به طوری که تقریبا تمام بستر‌های قانونی اعمال تحریم علیه ایران در گذشته و آینده مورد بررسی قرار گرفته است.

تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران

تحریم‌ها علیه ایران به مجموعه اقداماتی از سوی قدرت‌های جهان اطلاق می‌شود که در جهت مجازات حکومت ایران یا وادار کردن این کشور به انجام یا عدم انجام عملی به کار گرفته شده‌است. عمدهٔ تحریم‌ها علیه ایران پس از وقوع انقلاب ۵۷، بعد از اشغال سفارت آمریکا در تهران شکل گرفت و در پی چالش بر سر برنامهٔ هسته‌ای ایران شدت بیشتری یافت. تحریم‌های ایران به ۴ دسته، تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل، تحریم‌های اتحادیهٔ اروپا، تحریم‌های تک‌جانبه از سوی کشورهای مختلف مانند ایالات متحده و تحریم‌های کنگره آمریکا تقسیم می‌شود.

این پاراگراف : ۱۳۹۸٫۰۹٫۰۹
برگرفته شده از: https://www.tasnimnews.com/fa/keyword/954

 کلید واژه ها: تحریم های ایران پرونده هسته ای ایران جمهوری اسلامی ایران تحریم ایران تاریخچه تحریم های ایران

شرکت پژوهش ساوالان.. برای ورود به پرسش و پاسخ پژوهش ساوالان کلیک کنید..ورود به صفحه ثبت سفارش سایت گروه مشاورین پژوهشی پژوهش ساوالان..

پژوهش ساوالان.. www.SELCO.ir

پژوهش ساوالان.. www.SELCO.ir مشاوره تخصصی پروژه های پژوهشی در ترجمه تایپ. ساده، فرمولی و رسم جداول و اشکال/فارسی، لاتین، عربی صفحه بندی/شیت بندی حرفه ای و طراحی اختصاصی جلد صفحه آرایی و فهرست بندی کتاب و مجلات،کاتالوگ و بروشور اکسپت/پذیرش مقالات آی اس آی/ ISI-ISC چاپ کتاب درتیراژ 20 تا 5000 جلد ترجمه تخصصی و دانشجویی ویراستاری متون نمایندگی رسمی، بیمه عمر و سرمایه گذاری؛ Savalan Research -SINIGH - Official website : WWW.SELCO.IR Call us : (+98) 02166003007 Call us : (+98) 02155402501 Call us : (+98) 09128391688 Call us : (+98) 09305740756 Call us : (+98) 09305740761 E-mail : selcoir.mails@gmail.com Website Admin : info@selco.ir Yahoo ID : selcoir.mails@yahoo.com Ltd 2012-2019

ممکن است بپسندید...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

SELCO.IR

کانال اطلاعات علمی محض پژوهش ساوالان را هر روز در telegram دنبال کنید.

ورود به دنیای دانش خداحافظی با دانش
موسسه تحقیقات و مطالعات پژوهش ساوالان.. دپارتمان پژوهش SELCO.ir دپارتمان فروشگاه ALINCO.ir؛ دپارتمان سیاست OLARCO.ir دفتر فنی3007 6600 021/ مستقیم 09128391688/ سامانه 5000203241
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس