فیلم سینمایی لینکلن Lincoln

نقد فیلم سینمایی لینکلن
نقد فیلم سینمایی لینکلن

مجله سیاسی-اقتصادی اولارکو-OLARCO.IR؛ بخش فیلم های سیاسی
شماره یازدهم-شهریور ماه

SELCO-IR-OLARCO-IR-8-6-15-P11

تحلیل و بررسی فیلم سینمایی لینکلن Lincoln

باوفا،افشین(*)
فیلم سینمایی لینکلن Lincoln
باید حوزه مطالعاتتان علوم انسانی باشد الزاما تاریخی-سیاسی، یا دارا بودن کنجکاوی آشکاری که تا انتهای اثر یاریگرتان باشد. تا بتوانید شوق تماشایش را در خود بوجود آورید. لینکلن فیلمی در اساس روز شمار از دوران گذشته،”ینگه دینا“(۱) است که در ژانر درام-بیوگرافی طبقه بندی می شود.

پر چانه گری، اصرار در شخصیت، اسطوره سازی، تولید یا ترمیم کاریزماتیک مشخص، خاصه غالب بودن چالشی از جنس سیاست و مواردی مشابه همگی ژرفای هسته معنایی نمایش را به عرضه خواهد گذارد. در این بین بازی دانیل دی.لوییس عمق حس بازیگری را به استادانه ترین شکل ممکن به عادی ترین تماشاچی نیز هدیه می دهد.

استیون اسپیلبرگ در مقام کارگردانی آزمون پس داده شده که به جرات تولیداتش لااقل به ارزش “بد” نداشته است. منتقدین را از همان آغاز به ختم به خیر بودن این تولید، الاالخصوص به جهت گزینش عوامل فنی و بازیگری مجاب کرد.

خلاصه داستان فیلم سینمایی لینکلن Lincoln

مرد ما رییس جمهور آمریکای ۴ مارس۱۸۶۱ تا ۱۵ آوریل۱۸۶۵است. دوره ای که کشور درگیر نزاعی بنیان کن شده بود که بواسطه درایت های این شانزدهمین رئیس جمهور آمریکا، در قالب سازمان دهی جنگ داخلی و پیروزی در آن، از بین بردن برده داری زیر متمم معروف به “سیزده قانون اساسی”اهم کرده هایی است که برای ساختن کاریزمایی تحسین برانگیز مواد خام ارزشمندی محسوب می شوند.

* منتقد فیلم و موسس-بنیانگذار و مدیرعامل شرکت پژوهش ساوالان.. با زیر مجموعه سه موسسه پژوهشی-SELCO.IR/ موسسه فروشگاهی-ALINCO.IR و موسسه مجله سیاسی-اقتصادی-OLARCO.IR
[1] –  دنیای جدید/ قاره آمریکا (معین)/ بیان فتحعلی شاه، از کشور ایالات متحده آمریکا

منبع: http://aafshinb.blogfa.com/post/36

منتقدان تاکنون درباره فیلم سینمایی لینکلن Lincoln چه نظری داشته اند؟

 منبع این بخش:

https://aftabnews.ir/fa/news/174281

اولین واکنش منتقدان به فیلم اسپیلبرگ را در ادامه مطلب بخوانید:

«اسکات فینبرگ» نویسنده هالیوود ریپورتر فیلم را از رقیبان اصلی اسکار دانسته است:«با اینکه فیلم دو ساعت و ۲۵ دقیقه است، اما تمام سکانس ها ضروری و مهم احساس می شود» او درباره بازی «دنیل دی لوئیس» در نقش رئیس جمهور لینکلن می نویسد:«هر لحظه بازی او به بزرگی هنرنمایی ماندگار هنری فوندا در فیلم آقای لینکن جوان(۱۹۳۹) است و از خیلی جهات بهتر.» 

«بیلج ابیری» منتقد مجله نیویورک و والچر:«لینکلن اسپیلبرگ بهترین فیلمی است که روبرتو روسلینی (کارگردان فیلم رم شهر بی دفاع) هر گز نساخت و از بهترین هایی که اسپیلبرگ تا به حال ساخته است.»

ووپی گلدبرگ:

نیز فیلم را فراتر از عالی توصیف کرده است و بازی لی جونز را بدون نقص دانسته است و اعتقاد دارد لینکلن فیلمی است که دموکرات ها ، جمهوری خواهان و مستقل ها باید ببیند و از آمریکایی بودن خود احساس غرور کنند.

«کلیتون دیویس» ادیتور Awards Circuit:

اعتقاد دارد لینکلن بهترین فیلم اسپیلبرگ در سال های اخیر است و آن را مستحق نامزدی در رشته های بهترین فیلم، بهترین کارگردان و بهترین بازیگر اسکار دانسته است.

«استیون زیتچیک» نویسنده لس آنجلس تایمز:

برای دی لوئیس و لی جونز شانس بالای اسکار قائل شده است و اعتقاد دارد با اینکه داستان فیلم لینکلن برای زمان گذشته است اما اشاراتی نیز به شرایط سیاسی روز آمریکا نیز دارد. 

«مت پچس» ادیتو سایت hollywood.com:

لینکلن را فیلمی کاملا سیاسی برشمرده است: «من فیلم هایی که به پشت پرده سیاست مداران می پردازد را دوست دارم و فیلم نامه تونی کوشنر در تمام ابعاد آن نفوذ کرده است. لی جونز در لینکلن بسیار عالی است.»

«لو لومنیک» منتقد نیویورک پست:

«دی لوئیس در لینکلن عالی است اما لی جونز کسی است که فیلم را از آن خود کرده است.»

این مرکز با انجام مجموعه خدمات پژوهشی، به عنوان پژوهشی ترین و کاملترین مرکز شناخته شده است. 

اکسپت کاران متخصص؛ مترجمین؛ ویراستاران؛ تایپیست ها؛ چاپ کتاب ها؛ تبدیل پایان نامه به کتاب؛ طراحی جلد و صفحه بندی؛ نمایندگی رسمی ارسال پیامک انبوه
 موسسه تحقیقات و مطالعات پژوهش ساوالان..  www.SELCO.ir

پژوهش ساوالان.. www.SELCO.ir

پژوهش ساوالان.. www.SELCO.ir مشاوره تخصصی پروژه های پژوهشی در ترجمه تایپ. ساده، فرمولی و رسم جداول و اشکال/فارسی، لاتین، عربی صفحه بندی/شیت بندی حرفه ای و طراحی اختصاصی جلد صفحه آرایی و فهرست بندی کتاب و مجلات،کاتالوگ و بروشور اکسپت/پذیرش مقالات آی اس آی/ ISI-ISC چاپ کتاب درتیراژ 20 تا 5000 جلد ترجمه تخصصی و دانشجویی ویراستاری متون نمایندگی رسمی، بیمه عمر و سرمایه گذاری؛ Savalan Research -SINIGH - Official website : WWW.SELCO.IR Call us : (+98) 02166003007 Call us : (+98) 02155402501 Call us : (+98) 09128391688 Call us : (+98) 09305740756 Call us : (+98) 09305740761 E-mail : selcoir.mails@gmail.com Website Admin : info@selco.ir Yahoo ID : selcoir.mails@yahoo.com Ltd 2012-2019

ممکن است بپسندید...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

SELCO.IR

کانال اطلاعات علمی محض پژوهش ساوالان را هر روز در telegram دنبال کنید.

ورود به دنیای دانش خداحافظی با دانش
موسسه تحقیقات و مطالعات پژوهش ساوالان.. دپارتمان پژوهش SELCO.ir دپارتمان فروشگاه ALINCO.ir؛ دپارتمان سیاست OLARCO.ir دفتر فنی3007 6600 021/ مستقیم 09128391688/ سامانه 5000203241
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس