ارزیابی حمله موشکی سپاه به مواضع آمریکا در عراق

دی ماه نود و هشت- شماره هجدهم
SELCO-IR-OLARCO-IR-8-0-19-P18

ارزیابی حمله موشکی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران به مواضع ارتش آمریکا در عراق براساس دیدگاه کارشناسان اروپایی- غربی و جهانی

برای تماشا، بارگذاری و دانلود فایل دیداری و ویدیو مقاله ارزیابی حمله موشکی سپاه به مواضع آمریکا در عراق کلیک کنید.

برای گوش دادن و یا دریافت فایل شنیداری و پادکست مقاله ارزیابی حمله موشکی سپاه به مواضع آمریکا در عراق کلیک کنید.

حملات سنگین موشکی سپاه به پایگاه آمریکایی عین‌الاسد| واکنش‌ها

حمله موشکی سپاه به پایگاه‌های آمریکایی؛ آخرین جزئیات
حمله موشکی سپاه به پایگاه‌های آمریکایی؛ آخرین جزئیات

جمهوری اسلامی ایران بامداد امروز ترور سردار «قاسم سلیمانی» را با حمله موشکی گسترده به مواضع آمریکا در عراق پاسخ داد. این پاسخ موشکی با واکنش‌های گسترده‌ای روبرو شده است. ترامپ گفته است که هیچ سرباز آمریکایی در حمله موشکی سپاه کشته نشده است.

آفتاب‌‌نیوز : پایگاه «عین‌الاسد» در عراق که محل استقرار نیروهای آمریکایی است، مورد حملات موشک‌های بالستیک نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفت.

عین الاسد در ۱۰۸ کیلومتری غرب «الرمادی» قرار دارد. در سال ۲۰۰۳، تفنگداران آمریکایی این پایگاه را اشغال کردند و تا سال ۲۰۱۱ در آن باقی ماندند. عین الاسد دومین پایگاه هوایی بزرگ عراق است. در پایان سال ٢٠١۴، به بهانه مبارزه با داعش، بار دیگر این پایگاه تحت اختیار نظامیان آمریکایی حاضر در ائتلاف بین‌المللی ضد داعش قرار گرفت.


منبع:
https://aftabnews.ir/fa/news/630585


از پایگاه عین الاسد پس از حمله موشکی سپاه

پایگاه عین الاسد در ۱۰۸ کیلومتری غرب «الرمادی» از اواخر سال ۲۰۱۴ میلادی به بهانه مبارزه با داعش، بار دیگر این پایگاه زیر اختیار و کنترل نظامیان آمریکایی حاضر در ائتلاف بین‌ المللی مدعی مبارزه با داعش قرار گرفته است.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه در واکنش به ترور ناجوانمردانه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی توسط نیروهای آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد،که بزرگترین پایگاه نیروهای آمریکایی در عراق و یکی از بزرگترین پایگاه‌های منطقه به شمار می‌رود را موشک‌باران کرد.

این پاراگراف در تاریخ:۱۳۹۸٫۱۰٫۱۹

برگرفته شده ازخبرگزاری تسنیم: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1398/10/19/2178772

حمله موشکی سپاه به پایگاه‌های آمریکایی؛ آخرین جزئیات

حمله موشکی سپاه به پایگاه‌های آمریکایی؛ آخرین جزئیات
حمله موشکی سپاه به پایگاه‌های آمریکایی؛ آخرین جزئیات

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عملیات جنایتکارانه و تروریستی نیرو‌های متجاوز آمریکایی پاسخ داد. دونالد ترامپ اعلام کرد که در حمله شب گذشته ایران به پایگاه های آمریکایی هیچ آمریکایی و عراقی کشته نشده است. وی گفت: همزمان با بررسی گزینه‌ها در مواجهه با تهاجم ایران، تحریم‌های بیشتر علیه آنها اعمال می‌کنیم.

فرارو- سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد: بامداد امروز رزمندگان شجاع نیروی هوافضای سپاه در عملیاتی موفق به نام عملیات شهید سلیمانی با رمز «یا زهرا (س)» با شلیک ده‌ها فروند موشک زمین به زمین، پایگاه هوایی اشغالی ارتش تروریستی و متجاوز آمریکا موسوم به «عین الاسد» را در هم کوبیدند.

از سوی دیگر پنتاگون اعلام کرد: ایران بیش از ۱۲ موشک به سمت نیروهای آمریکایی و ائتلاف در عراق شلیک کرد. روشن است که این موشک‌ها از ایران شلیک شده و دستکم دو پایگاه میزبان نیروهای آمریکایی در الأسد و اربیل را هدف قرار داده است. در حال کار بر روی ارزیابی اولیه خسارت هستیم.

خامنه ای مقامات آمریکایی را به عنوان “دلقک های آمریکایی” مورد تمسخر قرار داد- CNN

رهبر جمهوری اسلامی ایران
آیت الله علی خامنه ای ، در میان خشم عمومی در مورد شلیک ارتش به یک هواپیمای مسافربری و تنش های شدید آسمان با آمریکا ، برای اولین بار در هشت سال در تهران نماز جمعه را برگزار کرد.خامنه ای مقامات آمریکایی را به عنوان “دلقک های آمریکایی” مورد تمسخر قرار داد و فرانسه ، آلمان و انگلیس را “بی پروایی” از ایالات متحده دانست که به آنها اعتماد نمی شود..

خامنه ای گفت: “آنچه اتفاق افتاد نمی توانست کار هیچ بازیگری انسانی باشد ، فقط دست خدا.” 
“روزی که موشکهای [سپاه پاسداران ایران] روی پایگاه آمریکا بارید ، آن روز نیز متعال بود.”وی گفت: “ما تاریخ را در ساختن دیدیم. این روزهای عادی نیستند. واقعیت این است که یک قدرت ، یک ملت دارای نقاط قوت معنوی هستند تا بتوانند با چنین سیلی در چهره بزرگترین قدرت قلدری در جهان را پاسخ دهند.”..خامنه ای افزود: “رویدادهای پس از این سانحه نباید مجاز به تکرار خود باشند..

این پاراگراف در تاریخ:۱۳۹۸٫۱۰٫۲۷/ ۱۷ ژانویه سال ۲۰۲۰
برگرفته شده از : https://edition.cnn.com/2020/01/17/middleeast/iran-supreme-leader-friday-prayers-intl

متن بیانیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پی حمله موشکی به پایگاه آمریکا در عراق به این شرح است:

متن بیانیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ارزیابی حمله موشکی سپاه به مواضع آمریکا در عراق
متن بیانیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ارزیابی حمله موشکی سپاه به مواضع آمریکا در عراق

«امت اسلامی داغدار، ملت بزرگ و شهیدپرور ایران اسلامی

زمان تحقق وعده صادق فرارسید و به اذن خداوند متعال بامداد امروز در پاسخ به عملیات جنایتکارانه و تروریستی نیرو‌های متجاوز آمریکایی و انتقام ترور ناجوانمردانه و شهادت مظلومانه فرمانده قهرمان و فداکار نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سردار پرافتخار سپهبد پاسدار شهید حاج قاسم سلیمانی و یارانش، رزمندگان شجاع نیروی هوافضای سپاه طی عملیاتی موفق به نام عملیات شهید سلیمانی، با رمز مقدس یا زهرا (س) با شلیک ده‌ها موشک فروند زمین به زمین، پایگاه هوایی اشغالی ارتش تروریستی و متجاوز آمریکا موسوم به عین‌الاسد را در هم کوبیدند؛ که جزئیات آن متعاقباً به استحضار ملت شریف ایران و آزادگان جهان اسلام خواهد رسید.

سپاه پاسداران انقلاب اسلام با تبریک این پیروزی بزرگ به امت اسلامی و مردم فداکار و عظیم الشان ایران اسلامی اعلام می‌دارد:

۱- به شیطان بزرگ، رژیم صفاک و مستکبر آمریکا هشدار می‌دهیم هر شرارت مجدد و یا تحرک و تجاوز دیگر با پاسخ‌های دردناک‌تر و کوبنده‌تری مواجه خواهد شد.
۲- به دولت‌های متحد آمریکا که پایگاه‌های خود را در اختیار ارتش تروریستی این کشور قرار داده‌اند اخطار داده می‌شود هر سرزمینی، به هر ترتیب مبدأ اقدامات خصمانه و تجاوزگرانه علیه جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد، هدف قرار خواهد گرفت.
۳- به هیچ وجه رژیم صهیونیستی را در این جنایات جدای از رژیم جنایتکار آمریکا نمی‌دانیم.
۴- به مردم آمریکا توصیه می‌کنیم برای پیشگیری از خسارت‌های بیشتر، سربازان آمریکایی را از منطقه فراخوانده و اجازه ندهند با نفرت‌افزایی روزافزون رژیم ضدمردمی حاکم بر ایالات متحده جان نظامیان آن کشور بیش از این به خطر افتد؛ و من نصر الا من عندالله العزیز الحکیم. ۱۸ دی ماه ۱۳۹۸
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی.»

منبع:
https://fararu.com/fa/news/424401

پژوهش ساوالان.. www.SELCO.ir

پژوهش ساوالان.. www.SELCO.ir مشاوره تخصصی پروژه های پژوهشی در ترجمه تایپ. ساده، فرمولی و رسم جداول و اشکال/فارسی، لاتین، عربی صفحه بندی/شیت بندی حرفه ای و طراحی اختصاصی جلد صفحه آرایی و فهرست بندی کتاب و مجلات،کاتالوگ و بروشور اکسپت/پذیرش مقالات آی اس آی/ ISI-ISC چاپ کتاب درتیراژ 20 تا 5000 جلد ترجمه تخصصی و دانشجویی ویراستاری متون نمایندگی رسمی، بیمه عمر و سرمایه گذاری؛ Savalan Research -SINIGH - Official website : WWW.SELCO.IR Call us : (+98) 02166003007 Call us : (+98) 02155402501 Call us : (+98) 09128391688 Call us : (+98) 09305740756 Call us : (+98) 09305740761 E-mail : selcoir.mails@gmail.com Website Admin : info@selco.ir Yahoo ID : selcoir.mails@yahoo.com Ltd 2012-2019

ممکن است بپسندید...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

SELCO.IR

کانال اطلاعات علمی محض پژوهش ساوالان را هر روز در telegram دنبال کنید.

ورود به دنیای دانش خداحافظی با دانش
موسسه تحقیقات و مطالعات پژوهش ساوالان.. دپارتمان پژوهش SELCO.ir دپارتمان فروشگاه ALINCO.ir؛ دپارتمان سیاست OLARCO.ir دفتر فنی3007 6600 021/ مستقیم 09128391688/ سامانه 5000203241
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس